Alfred Berg Humanfond: Sparing med mening

14. februar var Amnesty International Norge en av de ideelle organisasjonene som mottok midler fra Alfred Berg Humanfond. Tusen takk til alle Amnesty-medlemmer som sparer i fondet!
 
Publisert: 3. Mar 2015, kl. 11:52 | Sist oppdatert: 5. Mar 2015, kl. 10:43
Amnesty International får ikke statlig støtte. Derfor er medlemmenes bidrag uvurderlige. Vi ønsker å takke alle Amnesty-medlemmer som sparer i Alfred Berg Humanfond for årets bidrag på 187 511 kr. Bidraget vil komme ekstra godt med i undervisningen og arbeidet rundt menneskerettighetene.

I løpet av 15 år har Humanfondet delt ut over 20 millioner kroner til veldedige formål. I denne perioden har Amnesty International Norge mottatt totalt 1 882 412 kr. Årets utdelingsbeløp er det høyeste noensinne, og fordeles på 53 ideelle organisasjoner.

Velger selv formål

- Det er fondssparerne selv som har bestemt hvilke organisasjoner som skal motta midler ved Humanfond-utdelingen. Når fondssparere tegner andeler, velger de samtidig hvilken ideell organisasjon de ønsker å støtte, forteller Alexander Hofsmoen i Alfred Berg Humanfond.

Gå inn på fondets nettside alfredberg.no eller kontakt Alfred Berg Kapitalforvaltning for mer informasjon.

Alfred Berg Humanfond

Alfred Berg Humanfond er en selvstendig nordisk kapitalforvalter, og har hatt spesialfond med etiske investeringskriterier siden 1999.
Humanfond investerer i hovedsak i norske aksjer, men også en viss andel i utenlandske. Fondets etiske investeringsprofil innebærer at finansielt attraktive selskaper blir analysert i forhold til menneskerettigheter, korrupsjon, barnearbeid, arbeidsforhold, miljø og bransjetilhørighet før det eventuelt investeres.

Se utdelingslisten for 2014 av Alfred Berg Humanfonds støtte.